07 Mart Vizyon ‘da Bu Hafta !

Vizyonda şölen yaşanacak olan Mart ayının ilk vizyon haftasında 7 yeni film sinemalarda! Ömer, Sınırsızlar Kulübü ve 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi öne çıkan bazı filmler.. Ayrıca Türk Komedisi Bizum Hoca ve Animasyon Zambezia’da var !

300: Rise of an Empire Türkçe Altyazılı Fragman | sinemalar.com

300: Rise of an Empire – 300: Bir İmparatorluğun Yükselişi: Yunan general Themistokles, savaşın seyrini değiştirecek bir hamleyi üstlenerek tüm Yunanistan’ı birleştirmeye karar verir ve Pers Deniz Kuvvetleri’nin intikamcı komutanının istilasıyla karşı karşıya kalır.

Bizum Hoca: Bizum Hoca, cemaatin alıştığı, “İbadetimi yaparım, ama toplumsal yaşamda bildiğimi okurum.” şeklindeki yaşama biçimini eleştirmektedir. Bizum Hoca’nın imam olarak başlarına geçtiği andan, Ekrem Hoca’nın geldiği güne kadar olan süreçte toplumsal yaşamın her alanıyla ilgili bir sözü, önermesi olan hoca, cemaatin ezberini bozar. Bizum Hoca’dan ‘illallah’ diyen cemaat, Ekrem Hoca’nın gelişini kemençeyle, horonla, şenlikle, alkışla karşılar. Bir nevi ‘Bizum Hoca’dan kurtulma’ sevincidir bu.

Silsile: Sıcak bir yaz gecesi Ece (Nehir Erdoğan) Amerika’dan yeni dönmüş olan Cenk’in (İlker Kaleli) kaldığı eve gider ve eskide kalmış bir aşk alevlenir. Yakın bir dost aldatılmak üzeredir. Ve eve Faruk (Tardu Flordun) gelir. Olaylar birbirinin içine geçerek gelişir ve karmaşık şehirli ilişkilerin, derin yaraların ve hayatın kırgınlığının sorgulandığı, üç insanın yaşamlarını sonsuza kadar değiştirecek olaylar silsilesi başlar.

Mavi Dalga: Yaz boyunca görüşemeyen Deniz ve arkadaşlarının birbirlerine anlatacakları çok şey vardır. Son sınıftaki erkeklerin boyu ansızın uzamış, yeni albümler piyasaya çıkmış, Balıkesir’e doğalgaz gelmiştir. Ama aynı zamanda hiçbir şey değişmemiştir sanki. Anne babaları iş güç derdindeyken, Deniz ve arkadaşlarının üniversite tercihi konusunda kafaları hâlâ karışıktır. Günlük hayatın rutin telaşı içinde bir yandan gelecek planları yapar bir yandan da ergenliklerinin en çetrefil dönemini yaşarlar. Kaya’yla yakınlaşıyor olsa da Deniz’in aklı hâlâ rehberlik hocası Fırat’tadır. Arkadaşlarına bunun “her zamanki gibi bir şey” olmadığını kanıtlamak ister. Hem arkadaşlarının gelecek tasarılarından, hem de anne babasının mevcut durumlarından farklı bir hayatı arzular Deniz. Kimsenin bilmediği bir şarkı, umutsuz bir aşk, yalnızlık… İstanbul yerine Ankara, fen yerine sosyal bilimler… Başka bir dünya ama neresi?

Omar – Ömer: Ömer, duvarın diğer tarafındaki kız arkadaşıyla buluşmak için her gün bu duvarı tırmanan Filistinli fırıncı bir gençtir. Bir gün İsrailli bir askeri öldürdükten sonra İsrail tarafından muhbir olarak işe alınır ve böylece tehlikeli bir oyunun içine girmiş olur.

Dallas Buyers Club – Sınırsızlar Kulübü: Ron Woodroof’ geçikmiş bir AIDS teşisi ile 30 gün ömür biçilir. Bu son günlerini rahat geçirebilmesi için FDA kurumundan onaylı tek ilaç olan AZT isimli ilacı almaya başlar. Git gide ölüme yaklaştığını fark eden Ron, ABD haricinde bir çok ülkede yasal olan doğal ilaçlara başvurmaya karar verir. Hastalığı süresince hastanede kendisine yardımcı olan doktor arkadaşı Eve Saks sayesinde kendisiyle aynı hastalığa sahip insanlarla bir bağ kurup onlara illegal yollardan bu ilaçları temin eder. ‘Dallas Buyers Club’ olarak adlandırılan bu ağdaki insanlar AZT yerine alternatif tıbbı tercih ederler. Fakat çok uzun sürmeden Ron’a karşı bir çok kurum adeta savaş açarlar. Film geçek hayattan esinlenilmiştir. 30 günlük ömrü kaldığını öğrenen fakat hayatta kalmak için savaşmaktan vazgeçmeyen Ron Woodroof bulduğu alternatif ilaçlar ile 2191 gün daha süreci uzatmıştır.

Zambezia: Afrikanın ortasındaki kuş şehri Zambezia, yumurta avcılarına karşı savunmasıyla meşhur bir vadidir. Aeronun hayali, bir gün bu vadide uçmaktır. Bir gün yumurtaların büyük bir bölümü kaybolunca, Aero Zambezia’yı kurtarmak için kendini bir maceranın ortasında bulur. Üç boyutlu bir animasyon filmi olan Zambezia Güneyafrika yapımıdır.