14 Mart Vizyon ‘da Bu Hafta !

14 Mart’dan itibaren vizyon a giren yerli yabancı toplamda 9 yeni film var. Aksiyon,Komedi ve animasyon derken sinema severler için bir çok seçenek sunuluyor.

Zaman Makinesi 1973: Lüks bir hayatı olan Tolga, zengin, şımarık ve kendini beğenmiş bir adamdır. Zaman Makinesi 1973, Tolga’nın günümüzden geçmişe gidişini ve 1973 senesinde başına gelen olayları anlatan, eğlenceli, duygusal, yarı müzikal bir baba oğul hikayesidir.

Allacciate le Cinture – Kemerlerinizi Bağlayın: Dramatik komedi ve romantik öğelerle bezeli film, genç bir kız ve genç bir erkeğin karşılaşmalarını, ve bu çok zıt insanların aralarında doğan kuvvetli aşkı konu alıyor. Bu aşk hikayesi sürerken araya çok kuvvetli bir türbülans giriyor.

Sadece Sen: Karmaşık ve zor bir dönemden geçen eski boksör Ali (İbrahim Çelikkol) ile sıradan bir hayat süren görme engelli Hazal’ın (Belçim Bilgin) tanışmasının ardından bir süre sonra aralarında büyük bir aşk başlar. Çekingen ve durgun bir ruh hali yaşayan Ali’nin kalbi Hazal’a atmaya başlar. Karşılıklı bu aşk bir gün Hazal’ın hikayesini anlatmasıyla yeni bir boyut kazandırır. Hazal’ın hikayesi Ali’ye hayatındaki yanlışları hatırlatacaktır. Hayatını Hazal’a adayan Ali’nin aşkı için son bir dövüşe daha çıkması gerekecek..

Need For Speed: Hız Tutkusu: Hikaye, ülkeler arası ve zamana karşı yapılan imkansıza yakın bir yarışı anlatıyor. İki yıl hapis yattıktan sonra Tobbey bu yarışta Dino’yu yenerek intikam alma peşindedir. Vaktinde varabilmek içinse yol boyunca polisleri atlatmak, yüksek oktanlı aksiyon dolu bir yolculuğu göze almak ve Dino’nun arabasına koyduğu tehlikeli bir sürprizle baş etmek zorundadır.

Mr. Peabody & Sherman – Bay Peabody ve Meraklı Sherman: Bay Peabody ünlü bir işadamı, bilim adamı, gurme, olimpiyat madalyalı bir sporcu ve aynı zamanda bir dahidir. Yani dünyanın en başarılı ve zeki köpeğidir. Bir numaralı icadı WABAC makinesinin zaman yolculuğu özelliği vardır. Peabody ve evlatlık edindiği insan çocuk Sherman geçmişe gidip dünyayı değiştiren olayları görmek için bu makineyi kullanırlar. Fakat Sherman zaman yolculuğu kurallarını çiğnedikten sonra kahramanlarımız geçmişi tamir edip geleceği kurtarmak zorunda kalırlar.

The Wind Rises – Rüzgar Yükseliyor: Miyazaki’nin bu son filminde bir uçak dehası olan baş kahraman Jiro’nun hikayesini izliyoruz.

Köksüz: Köksüz, bir kaybın ardından yeniden aile olmayı başaramayan, gün geçtikçe kendini yok eden dört kişinin kaybolma hikâyesidir. Nurcan, kocasının ölümünden sonra üç çocuğu ile baş başa kalır; büyük kızları Feride, ailede baba rolünü üstlenmek zorunda kalır. Zaten tutunacak bir dala ihtiyacı olan Nurcan bu duruma dört elle sarılır, Feride´yi neredeyse kocası yerine koyar ve tüm sorumluluğu ona yıkar. Babasına taparcasına hayran olan evin tek erkeği 17 yaşındaki İlker, evdeki idarenin ablasına geçmesine tepki olarak hızla aileden uzaklaşır. Ergenlik çağında, ailesine en ihtiyaç duyduğu zamanda ne annesine ne ablasına yaklaşabilen evin en küçüğü Özge ise bir kenarda unutulur ve varlığını hatırlatabilmek için çaba harcar durur. Feride´nin evin yükünden bunalıp, kendisiyle evlenmek isteyen Gülağa´nın teklifini çıkış yolu olarak görüp kabul etmesiyle evdeki dengeler alt üst olur. Yönetmen Deniz Katıksız kendi sözleriyle ilk filminde, “arada kalmış, kendine rol biçememiş insanların başkalarınca giydirilen rolleri beceriksizce taşıma çabalarının hikâyesini” anlatıyor.

The Grandmaster – Büyük Usta: Bruce Lee’nin hocasının filmi. Kung Fu sevenler hayal kırıklığına uğramayacaktır. Cinemu editörlerince hem güvenli hem de kaliteli bulunan bir film.

Sergeant Dursun – Dursun Çavuş: 1970 yıllarında Adıyaman’da yaşayan Dursun Çavuş postacılık yaparak geçimini sağlayan sade bir vatandaştır. Oğlu Ökkeş’in Belediye Başkanı Reşat Ağa’nın kızına aşık olması ile işler karışır, ağayla ters düşen Dursun Çavuş karısı Server ve kasabalıların gazına gelip emekliliği ister ve belediye başkanlığına adaylığını koyar. Seçim kampanyaları boyunca Dursun Çavuş ‘un yanından ayrılmayan kasabalı bütün masraflarını Dursun Çavuşa ödetirler ve son gün eski belediye başkanının tarafına geçerler. Dursun Çavuş sandıktan 3 oyla ayrılır. Sıcak bir Anadolu öyküsü olan Dursun Çavuş Gerçek hikayeden alınmıştır.

Bir Cevap Yazın