2048, Yeni Güncellemesiyle Çoklu Oyuncu Ortamı Oluşturuyor

ademsguide-2048-oyunu-multiplayer

Geçtiğimiz aylarda Flappy Bird’den sonra mobile uygulamalar içinde müptelası olduğumuz bir diğer oyun da 2048 olmuştu. Oynayanlara sıkı bir beyin jimnastiği yaptıran oyunda 2048 rekorunu kıran kişiler, yaşadıkları haklı gururu anında sosyal hesaplarına paylaşıp yeni bir sosyal medya modası başlatmışlardı.

Çığ gibi büyüyen 2048 aşkı tüm Android ve IOS ağlarında yerini aldıktan sonra sosyal çevrelerde, arkadaş toplantılarında da ilk konuşulan konu oldu. Ve yeni güncellemesiyle artık o ortamlarda anında aktif olarak arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz 2048 karşınızda!

Yeni özelliğe biraz değinecek olursak, aslında tanımadığınız kişilerle bu oyunu otomatik olarak oynamak biraz sıkıcı oluyor. Tecrübeyle sabit söylemeliyim ki, kimsenin oyun sırası yok ve oyun bir anda kontrolünüzden çıkıyor. Kimin kaç puan aldığı belli olmuyor.

Benim tavsiyem “Menü” butonundan “Multiplayer” seçeneğini seçip, oynamak istediğiniz arkadaşınıza oyun daveti göndermeniz. Çünkü diğer türlü oyun, belli aşamadan sonra çekilmez bir hale geliyor.

Oyunun kuralını unutmayın, büyük rakamlar köşelere! Şimdiden bol eğlenceler.

Bir Cevap Yazın