3 sosyal ağı birleştiren girişim; Hashtack

hashtack-uygulama

Günümüz sosyal medya kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri, Facebook’u farklı, Twitter’ı farklı, Instagram’ı farklı akışlarda izlemek. Her biri için explorer’da ayrı sekme açmak, her biri için mobil cihazlarda farklı uygulamalar çalıştırmak gerçekten meşakkatli bir iş. Hashtack bu zorlu takibe bir çözüm olarak hem akış kontrolü hem hashtag kontrolü hem de tekrarlı paylaşım imkanı sunmakta. Facebook, Twitter ve Instagram’ın sunamadığı çözümü bir  Hashtack nebze azaltacağı kesin.

Her ne kadar kullanıcılara karşı Facebook, Twitter ve Instagram’ın elinden bir şey gelmese de, Hashtack bu sorunlara dur demek için iTunes’da yerini aldı. Uygulama sadece iOS’ta geçerli olsa da yakın zamanda Android’de görmek pek mümkün. Günümüz de birçok uygulama tek platformdan çıkıp kamuoyuna göre diğer platforma geçtiğinden, Hashtack mutlaka Android’e gelecektir.

Dünya üzerinde en çok fotoğraf paylaşımı yapılan bu üç ağı orta noktada birleştiren bu uygulama şimdilik sadece Facebook beğenilerinde çalışıyor. Ama en yakın zamanda Twitter ve Instagram etkileşimlerini entegre edeceklerini duyurdular.

En büyük özelliği basma kalıp, bir çok 3. Parti uygulamada olan akışları birleştirmek değil tabi ki. “Retack“ olarak adlandırdıkları paylaşım tekrarlama butonu sayesinde bir paylaşımı tekrar paylaşmayı sağlıyor. Üstelik hiçbir çalıntı yapmadan, alıntılayarak. Özellikle Instagram kullanıcılarının büyük belası olan kaynak belirtmeden çalmaya bile çözüm üretmiş durumdalar. “retack” edilen bir fotoğrafta mutlaka kaynak kullanıcının adı belirtiliyor.

Bunun dışında uygulamaya adını veren en büyük özellik tüm ağların hashtaglerini tek bir noktaya topluyor. Mesela bir konu hakkında kullanıcı yorumlarını toplayabileceğiniz hashtag varsa, bu hashtag ile bir sayfa oluşturup dilediğiniz zaman paylaşılan tüm fotoğrafları tek noktada toplayabiliyorsunuz.

Şuanda sadece iOS’ta yayında olan bu uygulamayı buradan indirebilirsiniz. Android içinse biraz daha beklemek zorunda kalacaksınız.

Bir Cevap Yazın