Akasya AVM’de Kirpi Cafe rezilliği!

Bagdat_Caddesi_3-2d1e8c00ef

Gündemin yoğunluğu, iç karartıcılığı bir kenara dursun. Ben sizi biraz hepimizin bildiği, belki de bazılarımızın gitmeye özendiği bir restoran hakkında düşüncelerimi aktaracağım. Kirpi Cafe.

Cuma akşamı SCO Networks’ün kurucuları, tanıdığımız en güzel ebeveyn olan ve Leyla’mızın genç ebeveynleri Çınar-Deniz Özenç çiftiyle güzel bir akşam yemeği yeme planı yaptık. Yolumuzun üstünün Akasya AVM olması dolayısı ile de bir restorana girip hem sohbet edelim, hem minik Leyla’yla güzel bir zaman geçirelim diye Kirpi Cafe’ye oturma kararı verdik. Çok aç olunca insanın gözü ileriyi göremiyor maalesef. :) Siparişleri verme isteğimizle birlikte servisin A’dan Z’ye tüm eksiklikleri de başlamış oldu bizim için. Haydi başlayalım!

Malum çocuklu ailelerin istekleri diğer insanlara göre daha özel olabiliyor zaman zaman. Biz de kendimizden önce tabii ki minik Leyla bebeği doyurmak adına mamalarını ılıklaştırmak için 2 kase kaynar su istedik. İstedik ki garson durumumuzun biraz da acil olduğunu kendi gözüyle görmüştü. Ne kadar bekletilebilirdik ki? Zaten keetleın düğmesine basmak 15 dk sürmemeliydi. Ama sürdü. Anne Deniz, tabii ki bu nokta da anneliğini gösterdi ve yaklaşık 3. tekrarda sıcak suları masaya getirtti. Leyla için yemek çanları çalarken garsonlar masadaki 4 müşterisiyle inatla ilgilenmiyordu. İlgiden kastımız da en azından 1’er menü almaktı! Yok, bunu da yaklaşık 2-3 kere tekrarladıktan sonra menülere kavuşabildik. Yemeklerin gelme süresini düşünmek bile istemiyordum ki Allah’tan sadece servis süresinin kısalığı + puandı Kirpi için.

Yemeklerimiz önümüze servis edildi. Fakat ben Happy Moons, Zamane Kahvesi, Mychef gibi müdavimi olduğum diğer cafe restlerle aynı kulvarda olan Kirpi’nin sunumunu da cimri buldum. Porsiyonlar küçük ve doyurucu gelmedi. Önemli olan beraber olmak dedik Leyla’nın şirinlikleri ve hoş sohbetimizle yemeğimizi güzelleştirdik. Genel olarak garsonlarla ilgili büyük sıkıntı yaşadık diyebiliriz. Yanımızda bebek sandalyesinde oturan bir küçük çocuk varken dikkatsizce çarpıp geçilmesi, daha sonra sanki yetişkin bir bireymişçesine Leyla’nın oynadığı sos servisinin “1 dk canım” deyip elinden alması, boş tabakların önümüzde 45 dk kadar toplanmadan durmasına kadar her şey vasattı. Ama durun daha bitmedi!

Yedik içtik sıra geldi hesabı ödemeye. Hesabımızı istedik ve servis esnasında gecikmenin olduğu, eksiklerin gırla olduğu mekan burası değilmiş gibi art arda hiç gecikmeden 2 HESAP FİŞİ birden geldi! Aynı garson adıyla, farklı garsonlardan gelen çift hesap tabii ki biz blogger topluluğunu fotoğraflayıp yazımızda sizlerle paylaşmak düştü. :)

Bu arada tabii ki de tek hesap ödedik. İstanbul’da 6 şubesi olan Kirpi Cafe’nin diğer şubelerine web sitesindenunnamed bakabilirsiniz. Akasya AVM’ye gitmeden bu yazıyı umarım okumuş olursunuz.

Söylemesi bizden, gitmemesi sizden!

Bir Cevap Yazın