Akıllı Telefonların Yeni Çılgınlığı: Let It Goat!

ademsguide-akıllı-telefonların-yeni-çılgınlığı-let-it-goat

Daha önce Flappy Bird’le açtığımız oyun kapımız 2048 aşkıyla devam etmişti. Şimdilerde ise yeni müptela edici oyunumuzu takdim ediyorum: Let It Goat! Şimdiden hayırlı olsun diyelim. 

Bu oyunu ben biraz Flappy Bird mantığının kopyası olarak gördüm. Buradaki baş rolcümüz kuş yerine bir keçi. Oyundaki keçi önüne çıkan üçgen şeklindeki engelleri zıplayarak geçmeye çalışıyor. Ama bu düşündüğünüz kadar kolay olmuyor tabi ki. :) Karşınıza çıkan bu engellerin yerlerine göre hızınızı ayarlamanız gerekiyor.

Benim gibi başta bilmeyenler için ekstra bir bilgi verecek de olursam, oyun SkyVu tarafından geliştirilmiş. Oyun ismini ise Disney’in son filmi Frozen’in Let It Go şarkısından almış. Söylentiye göre o müziği dinledikten sonra, oyunun kendi müziğini ona göre söylemeye başlıyormuşsunuz. Bu ben de pek geçerli olmadı ama siz de bir deneyin. :)

Diğer dikkatimi çeken bir özellik ise oyun teoride Flappy Bird’e çok benzese de, görsellik açısından pratikte Süper Mario’nun yeşil kare yollarıyla da çok örtüşüyor. Ben iki oyunu da çok sevdiğimden güzel bir nostalji oldu benim için.

Oyunda yandıkça yeniden başlama hissi özelliğini birebir Flappy Bird ve 2048’den almış. Ben şuana kadar en fazla 38 yapabildim. Onu da söyleyeyim. Rekor kırdıkça yazımı editleyeceğimden emin olabilirsiniz. :)

Bol şans!

Bir Cevap Yazın