Akıllı Yüzük; Nod

ademsguide-akıllı-yüzük-nod

Her geçen gün yeni bir buluş bir öncekini tahtından ediyor. Teknoloji geliştikçe, yeni ürünler piyasaya sürüldükçe elimizdeki cihazların oyun dışında kaldığını fark ediyoruz. Bazen bu icatlar hayatımızı kolaylaştırırken, bazen çağı yakalamak için boşa masraf ediyoruz. Bu yazımda bahsedeceğim ürün günlük hayatımızda ki bir çok cihazı kullanımımızı kolaylaştıracak bir yüzük.

Giyilebilir teknolojinin son günlerde popüler olmasıyla artık bu tür cihazlar sık sık karşımıza çıkacak. Daha önce iWatch ve Fin ile ilgili paylaşımlarda bulunmuştum. Bugün ki Nod bir çok özellik olarak Fin ile aynı. En büyük farkı Nod’ün finansal bir desteğe ihtiyacı olmadığını açıklaması. Ürünün üretilmesi için kitle kaynaklı fonlamaya ihtiyaç duyulmuyor.

Cihazın teknik özelliklerinden bahsetmek gerekirse,
iOS, Android, OSX, Windows, Linux gibi işletim sistemlerine uyumlu olan Nod, bir çok farklı cihazla uyumlu. GoPro’dan Tv’ye Akıllı telefonlardan Pc’ye hatta akıllı ampül Hue‘yi bile kontrol edilebiliyor. 12 farklı boy seçeneği olan Nod şuan 149$’a sadece Amerika’dan ön sipariş alıyor.

Nod’un kendi web sitesinde detaylı bilgiler ve sipariş imkanı bulunmakta.

Bir Cevap Yazın