Ali Baba Restaurant Nargile – Ortaköy

Lezzetduraklarım-ali-baba-restaurant-ortaköy

Lezzet Duraklarım serisinde şimdiki durağımız, uzun yıllar Tophane’de nargilesiyle tanınmış Ali Baba’nın Ortaköy’de yeni açılan şubesi.

Burada nargile konseptinden çok restaurant kısmı ön plana çıkartılmış. Toplu iftarımız için mekan bakarken tercihimizi açılalı yaklaşık 1 hafta olan Ali Baba Restaurant’tan yana kullandık. Ayrıcı mekanın iş yerimize yakınlığından da bizi cezbetti, bizde lezzetini test etmek istedik. Buraya kadar her şey çok güzeldi. Ortaköy’de Kırçiçeği’nin hemen yanında bulunan mekan, ambiansı ile ana yoldan geçen herkesi etkisi altında bırakıyor. Kırçiçeği yanında çok sönük kalıyor diyebilirim. Tabi daha yeni açıldığından dolayı bazı eksikleri de bulunuyor. Bahçe kısmında hangi amaca hizmet ettiği belli olmayan büyük avize, müşterilerin her an kafasına düşme tehlikesini düşündürüyor. Dış kısmında henüz koruma amaçlı bir tentesi bulunmayan mekan, bu avizeyle göz doldurduğunu düşünüyor olabilir.

Ali Baba Restaurant Köprü Manzarası

Ali Baba Restaurant Köprü Manzarası

Restoranın Ramazan Ayı’na özel fix menüleri 59tl. İçerisinde çorba, iftariyelik (kaşar peynir, salatalık, domates, hurma), salata, karışık ızgara ile bir adet içecek ve güllaç bulunuyor. Aslında oraya giderken fix menüde karar kılmıştık ama garson bey menüden sipariş vermekte özgür olduğumuzu söylediğinde fikir değiştirdik. Herkes kendi isteği doğrultusunda siparişlerini verdi. Mekan çok kalabalık değildi. İftariyeliğimiz geldi. Ardından göze hitap eden ufak kırmızı döküm tencerelerde çorbalarımız geldi. Bizde iftar saatini beklerken sohbetimize devam ediyorduk. Ezanın okunması neşemizi taçlandırdı. Çorbalarımızı içtikten sonra yine keyifli bir sohbete başladık. Fakat bu sohbet umduğumuzdan uzun sürdü. Masada salata ve iftariyelik adına hiç bir şey kalmadı. Uzun süre geçmesine rağmen yemeğimiz gelmemekte ısrarcıydı.

ali-baba-restaurant-ortaköy-döküm-tencere-çorba

Ali Baba Restaurant Çorba Servisi

Masamızın ilk siparişi bir arkadaşımızın sipariş ettiği Cafe De Pari soslu bonfileydi. Yanlızca patetes kızartması ile albenisiz bir tabakta servis edilen yemek, hepimizin iştahını en baştan kapadı. Sonrasında bizim sipariş ettiğimiz karışık ızgaralar geldi. Fakat etler soğuk olduğundan servislerimizi geri göndermek zorunda kaldık. Yaklaşık yarım saat sonra 22.00 sıralarında ana yemeğimiz “ılık” bir şekilde tekrar geldi. Bir diğer arkadaşımızın sipariş ettiği Louisiana soslu tavuktan ise 1 buçuk saat geçmesine rağmen hala haber yoktu…Hatta en sonunda bazı siparişleri iptal ettik ve mekandan ayrılmak istedik. Anlayacağınız ne iştah ne de keyifli bir sohbet kaldı masada.

Ne adına, ne yerine, ne şanına ne de beklentiye yakışmayan, tabiri caizse 10-0 yenik bir iftar yaşattı bize Ali Baba. Başka söze gerek yok diye düşünüyorum…

Değerlendirme
Temizlikwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Lezzetwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Serviswww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Sunumwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Mekan www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Ürün/Fiyat www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Overallwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Average score from all categories.

Bir Cevap Yazın