Dijitalde “Ulan İstanbul” yolculuğu başlıyor!

ulanistanbul-ademsguide-

Televizyon sektöründeki kısa maceramın deneyimine sığınarak söylüyorum ki, diziler, programlar, yarışmalar çok yakında sadece internet üzerinden izlenebilecek. Bu cümleyi Kanal D’de çalıştığım süreçte çok yapımcımdan ve ekip arkadaşımdan duymuştum. O yüzden bende şimdi gördüğünüz üzere dijitaldeki yerimi edinmeye başlıyorum. :)

RTÜK tarafından değiştirilen reyting ölçüm sistemiyle televizyonlar tam anlamıyla büyük çöküşe geçti. Derken yazın yayın hayatına merhaba deyip, Carlos ve Yaren çiftinin muhteşem düetleriyle listelerin başına oturan Ulan İstanbul dizisi, dizi sektöründe bir ilke imza atıyor. Dizi artık online olarak ücret karşılığı izlenecek.

Dizinin oyuncularından ve bir çok ünlüden de bu adımı atmaya cesaret edildiği için destek geldi. Hatta yetmedi sosyal medyada hashtag başlatıldı. Projeyi, #dahacokeglenicez etiketiyle izleyiciler de Twitter‘dan destekledi. Dizinin dijital dünyada ilk bölümü ücretsiz olarak 16 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Sanırım ilk bölüm için nabız yoklanacak. Fakat aynı gün Kanal D’de Beş Kardeş dizisi de iddialı kadrosuyla ilk bölümüyle ekranlara gelecek. Leyla ile Mecnun dizisinin ekibiyle belli bir kitleye sahip olan Beş Kardeşler, bakalım Dijitalin gücüne nasıl karşı koyacak.

Dizinin dijital dünyada yayınlanmasının PR’ı yapılırken “daha özgür olacağız” sözü de bence gündeme göre önemli bir adım olmuş. Bu arada Ulan İstanbul’u 2. bölümden itibaren 1.99 TL’ye izleyebileceksiniz.

Bakalım reyting listelerinin en başlarını bile zorlayan diziler de Ulan İstanbul’dan esinlenip bu cesareti gösterebilecek mi? Artık TV dünyasından haberleri de bekliyor ve yazıyor olacağım!

Görüşmek üzere. :)