!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali Yaklaşıyor !

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali 13-23 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da başlıyor. Festival İstanbul’un ardından 27 Şubat – 2 Mart tarihleri arasında eş zamanlı olarak Ankara ve İzmir’de.

Festivalde 11 dalda Oscar adayı 5 filmde gösterime girecek. ‘Dallas Buyers Club’, ‘The Grandmaster’, ‘The Wind Rises’, ‘Cutie and the Boxer’ ve ‘The Square’ gibi Oscar adayı filmler Türkiye’de ilk kez !f İstanbul’da seyirciyle buluşacak.

13. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 13-23 Şubat tarihleri arasında İstanbul’da Beyoğlu Cinemaximum Fitaş, İstinye Park Cinemaximum, Cinemaximum Budak; 27 Şubat-2 Mart tarihlerinde de Ankara Cinemaximum Armada ve İzmir’de ise Cinemaximum Konak Pier sinemalarında gerçekleşecek.

Bu yıl 13.su düzenlenecek !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse,
13 yıldır 70.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren, dünyanın her yanından farklı bakışları sinemaseverlerle buluşturan ve düzenlediği partiler, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle programını zenginleştiren bir oluşum.

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 13 yıldır 70.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren, dünyanın her yanından farklı bakışları sinemaseverlerle buluşturan ve düzenlediği partiler, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle programını zenginleştiren bir oluşum.

Her yıl İstanbul’da, Ankara’da ve İzmir’de Cinemaximum Sinemalarında Şubat ve Mart aylarında izleyicisiyle buluşan festival, filmleri farklı ve güncel temalar altında toplayarak izleyicisine ulaştırıyor. Bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen ‘alternatif dağıtım ve paylaşım’ projesi !f ² ile, Türkiye ve komşu ülkelerde 30’dan fazla kente festival ruhu taşıyor.

Festival takvimini merak edenler tıklayınız.
Bilet fiyatlarını öğrenmek ve online satın almak için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın