Facebook’da yenilik; Saved

Facebook-Saved

Facebook geçtiğimiz yıllarda “devamını gör” ile birçok iletiyi daha çok mobil kota dostu ve daha sakin bir ana sayfa ile temizlemişti. Bununla birlikte “devamını gör” yazan iletiler mobilden daha az okunacağını anlamış olmalılar ki artık ana sayfada görülen ama o anda müsait olunamayıp okunamayan yazıları kaydetme özelliğini getiriyor.

Facebook kullanıcıların mobil çilesini fark eden Mark “Sakla” (Saved) isminde bir tuş getiriyor. Bu özellik ile birlikte, anasayfa’da bulunmasını istediğiniz gönderileri “sakla” diyerek “bir daha nasıl bulurum” diye uğraşmıyorsunuz. Bu sayede mobil cihazınızla seyahatteyken, kısa bir göz atma yaparken gördüğünüz ve detaylı bakamadığınız bir gönderiyi saklıyorsunuz, müsait zamanlarınızda rahatlıkla izleyebiliyorsunuz. En büyük özelliği ise sadece mobil platformlara değil aynı zamanda web arayüzünde de kullanıma açılacak. Bu tuş ile hem daha izlenebilir bir anasayfa oluşturmuş olacaksınız hem de facebook’un saçma algoritması yüzünden anasayfa’da görmek istemediğiniz oyunlardan ve beğenilerden kurtulmuş olacaksınız.

Twitter’da yıllardır kullanılan ve “sonra okurum” özelliğine de yarayan favoriye rakip olur mu bilmeyiz ama eminiz ki kullanım oranı oldukça yüksek olacaktır.

Uygulama yakın zamanda iOS ve Android için duyurulması bekleniyor. Bunun dışında da web arayüzünde bildirimle duyurulması da Facebook koridorlarında konuşulan bir konu.

Bir Cevap Yazın