Filizler Köftecisi

ademsguide-lezzetduraklarim-degerlendirme-filizler-koftecisi

Lezzet Duraklarım serisi Filizler Köftecisi değerlendirmesi ile devam ediyor..

Buradaki deneyimimizi anlatmadan önce Filizler köftecisi‘ne geçmişten günümüze kısa bir göz atalım.

Yaklaşık 20 yıl önce Tuzla’daki şubesi ile hizmet hayatına başlamış olan Filizler, 2010 yılında ise Üsküdar Salacak’ta Kız Kulesinin karşısındaki şubenin açılışı yapmış. Boğazın en güzel konumlarından birinde bulunun mekan eşsiz bir manzaraya sahip. Ve son olarak da 2013 yılında Ümraniye Küçüksu şubesi hizmete girmiştir.

adematalay-lezzetduraklarim-filizler-koftecisi-2Filizler Köftecisi 2012 yılında Hürriyet Gazetesi tarafından yılın köftecisi seçilmiş, köfte ağırlıklı geniş et menüsü ile bir çok organizasyon düzenlenerek sayısız insanın güzel anılarında pay sahibi olmuştur. Salacak şubesinin manzarası ve o huzur dolu havasını başka bir şeyle kıyaslamak pek mümkün görünmüyor.

Şimdi bu okuması çokta zevkli olmayan kısımdan çıkıp bizim burada yaşadığımız deneyim hakkında bilgi vereyim. Salacaktaki şubeye daha önce bir kaç kez gitmiştim. Bu sefer yakınımda ve yeni olan Ümraniye şubesini keşfe gittik. Mekanın yeri soru işaretleri bıraksa da dekorasyon ve hizmette sınır tanımayan personel bunu bir çırpıda unutturuyor.

adematalay-lezzetduraklarim-filizler-koftecisi-porsiyonMasamıza ilk olarak Filizler’in değişmezi turşu tabağı ve ekmek geliyor.1 porsiyon Filizler köfte ve açık ayran siparişi ile beklemeye koyuluyoruz. Filizler’deki turşular bana çok tuzlu geliyor, yemek için zorlamıyorum.

Evet gelelim şu yılın en iyi köftelerine. Filizler köftesinin denenmesi gerek ama rahatça yediğim en iyi köfte diyemiyorum. Onun haricinde porsiyonlar doyurucu değil. Özellikle benim gibi yemeyi sevenler için porsiyon Filizler Köfte tester tabağı gibi gelebilir.(Şekil 1a yandaki gibi)

Fiyat ilk etapta uygun görünse de porsiyonun bu olduğu düşünülünce pekte öyle olmuyor. Açsanız mutlaka 1.5 porsiyon söyleyin.

Yıllardır süregelen müşterilerin peçeteler ile masalara notlar bırakması geleneği ise, siparişleri beklerken yüzlerde tebessüm yaratıyor.(Örnekler için tıklayınız.)

Adres için tıklayınız.

Sosyal Medyada Filizler Köfte

Facebook , Twitter , G+

Değerlendirme
Temizlikwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Lezzetwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Serviswww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Sunumwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Mekan www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Ürün/Fiyat www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Overallwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Average score from all categories.

Bir Cevap Yazın