Giyilebilir Teknolojide Son Moda Akıllı Tişört

ademsguide-smartwear-omsignal-akıllı-tişört

Giyilebilir Teknoloji ilk olarak karşımıza bileklik şeklinde çıktı. Sonrasında yüzük,saat,gözlük derken yavaş yavaş tüm vücudumuzu sarıyor.

OMSignal’ın ürünü olan akıllı tişört sağlıklı yaşamamız ve fit kalmamız için tasarlanmış. Ürünün en önemli özelliği biyolojik ölçümleri detaylı olarak sunuyor.

OMSignal’ın OM Biometric Smartwear serisi, gerçek zamanlı olarak günlük aktivitelerinizi, fizyolojik stres ve fitnes değerlerinizi ölçen elektrotlarla dokunmuş dört farklı tişörtten oluşuyor.
Bu akıllı tişörtler, vücudunuzdan aldığı bilgileri, akıllı telefonunuzda OMsignal uygulamasına aktarıyor. Uygulama kalp atışı, nefes, hareket (adım ve tempo gibi), hareket yoğunluğu, kalp ritmi değişkenliği gibi detaylı verileri ekranınızdan takip etmenizi sağlıyor.

OMSignal tişörtleri gündelik olarak kullanılsa da, tanıtım filminde de görebileceğiniz gibi, öncelikle sporcuları ve erkekleri hedefliyor. OMSignal uygulaması özellikle sporcular için özel veriler de sunuyor. Örneğin OM Fuel, antrenman sırasında size ne kadar enerjiniz kaldığınızı, OM RPM anlık olarak, odaklanma seviyenizi ve fiziksel stresinizi gösterebiliyor.
ademsguide-omsignal-smartwear-akıllı-tişört
Tişörtler vücudunuzdan aldığı verileri avuç içine sığan bir siyah kutuya aktarıyor. Tişörte tutturulan bu siyah kutu, verilerin Bluetooth bağlantısı kullanarak telefonunuza iletilmesini sağlıyor. OMSignal’ın verdiği bilgilere göre cihaz 30 saat aralıksız çalışabiliyor.

Yüksek kaliteli kumaşlardan üretilen akıllı tişört aynı zamanda kan dolaşımını kolaylaştırıp, duruşumuzu iyileştireceği iddaasın da bulunuyor.

Yazın dağıtımına başlanacak OMSignal akıllı tişört lerin fiyatları 199 dolardan başlıyor. Firma yetkilileri yakında kadınlar için tasarlanmış versiyonunda piyasaya sürüleceğini belirtiyor.

Kaynak: Webrazzi

Bir Cevap Yazın