Google akıllı saati Moto 360’ı tanıttı !

Akıllı telefonlar, Ipad, Iphone-Samsung yarışı derken, giyilebilir ürünlerin ne zaman çıkacağı heyecanla bekleniyordu. Google Android Wear’ı duyurduktan sonra Motorola Moto 360‘ın şık tasarımı ile ön plana çıktı.

ademguide-google-motorola-android-wear-moto-360
Saat tasarımının, görünümünün yanı sıra akıllılığıyla da oldukça dikkat çekiyor. Açıkçası akıllı saat dendiğinde gözümüzün önüne gelen görüntü hep aynıydı. Kare, dijital ekran vs. Moto 360 ise en başta bu tabuyu yıkıp unisex bir model çıkarmış. Yuvarlak saat modeliyle her kitleye hitap edeceğini düşünen ve bu doğrultuda hareket eden Moto 360’ın tasarımcısı ise Jim Wicks.

Saat, iddiasını görüntüsü dışında kullanıcısına geleceği söylemesiyle de gösteriyor. Jim Wicks’in söylemlerine baktığımızda en çok saat ve kullanıcısı arasında “cool” diyaloglara girecek olması dikkat çekecek gibi duruyor.

ademsguide-motorola-smartwatch-moto-360-google-android-wear-05

Önümüzdeki yaz piyasaya çıkacak olan ürünün dış görüntüsünün güzelliği başta aklı çelse de Moto 360 ’ın içeriği beğeni konusunda çok daha etkili olacaktır. Piyasadaki yerini aldıktan sonra daha detaylı değerlendirmeye alacağım Android Wear’ın ilk göz ağrısının açıklanan diğer özellikleri ise şöyle:
-Su geçirmez, ama suya ne kadar dayanıklı olduğunu henüz bilmiyoruz.

-Şarj portu yok. Moto 360 mikro-USB veya herhangi bir bağlantıya ihtiyaç duymayan bir saat olarak tanıtılıyor.

-Kablosuz teknoloji ihtimali içinse Google’ın bir sonraki anonsunu, muhtemelen Haziran’daki Google I/O’yu bekleyeceğiz.

-Android 4.3 ve üstü bütün telefonlarla çalışması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın