Hafta sonu kahvaltımız: Karaköy Namlı Gurme

ademsguide-namli-gurme-karakoy

Bu aralar hafta sonlarımızı biraz daha verimli geçirmemiz adına gerekli özveriyi göstermeye çalışıyoruz. Cumartesi günkü rotamız Eminönü-Karaköy-Topkapı’ydı.

Kadıköy’den motora binip soluğu Karaköy Namlı Gurme’de aldık. İlk defa gittiğimiz Namlı’nın sipariş sistemini de bilmediğimiz için öncelikle içeriye bir göz attık. Açık büfe tarzında olan serviste, siz sırayla yan yana dizi olan envai çeşit kahvaltılıktan istediğiniz kadarını söylüyorsunuz. Garson da büyük bir servis tabağına istediğiniz her şeyden koyuyor. Peynirlerin tüm çeşitleri, (Kars,Hollanda, is, kaşar, beyaz, yağlı-yağsız beyaz peynir vs.) kırmızı et çeşitleri (pastırma, kavurma, sucuk, salam, sosis, jambon, hindi salam vs.), zeytin ve salata çeşitleri, pişmiş sıcak yiyecekler, bal-kaymak, reçel çeşitleri, ve aklınıza gelen her türlü kahvaltılık önününzde dizili duruyor.

Namlı deyince akla direkt olarak temiz, dolgun tabaklar, 4/4’lük servis bekliyorsunuz. Ben açıkçası bunların hepsinden yarım yarım umduğumu bulabildim. Peynirde seçici biri olarak beyaz peynir ve Hollanda peyniri hoşuma gitti. Adem’in ise sevdiği şeyler arasında kavurma, Kars Kaşarı ve dil var. Genel intibada kahvaltı aç karnımızı yeterinde doyurdu. Sucuklu yumurtasız hafta sonu kahvaltısı olmaz diyenler de merak etmesin, tabii ki onu da yedik. Sucuklar küp küp doğrandığı için tadını evde yaptığımız o şahane sahanda yumurtalar gibi alamasak da kendisinden haz ettik. :)

Ortaya büyük bir tabağa karışık aldığımız kahvaltılığımız, küçük termosta 6 bardaklık çayımız ve 2 kişilik sucuklu yumurtamıza verdiğimiz hesap biraz içimizi yakmadı değil. Güzel sohbetimiz ve her zaman böyle bir harcama yapmayan çiftlerdenseniz gidip denemenize değer bir 80 TL idi. :)

Gideceklere ön ayak, gitmiş olanlara ise anılarını yad etme de biraz yardımcı olabildiysek ne mutlu bize! Afiyet olsun.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın