Hayalleri yıkan Nutellalı trileçe!

IMG_1121

Ne zamandır gitmek istediğimiz yerler arasında otantik dizaynıyla ve çikolatalarıyla merak uyandıran Rumeli Çikolatacısı vardı. Sonunda gittik, eksi puanımızı verdik ve ayrıldık mekandan.

Öncelikle görüntü olarak her şey mükemmel diyebilirim. Masa dizaynları, işlemeli tavanlar, mekan iç ve dış tasarımı gayet güzeldi. Acıbadem’deki şubesinde Nutellalı Trileçe tatlısının satıldığını duyduğumuzdan beri gidelim istiyorduk. Moda’da bulunan şubelerinde bu tatlı yok. Gitmeyi düşünenlere şimdiden söyleyeyim. Ama internette gösterilen, özellikle @yemekneredeyenircom hesabının imrendirici paylaşımlarından eser yoktu benim için. Büyük hayal kırıklığı!

Gider gitmez seçeceğimiz mönü belliydi. Nutellalı trileçe ve çay. Ama hayalimizdeki trileçe üzerindeki çikolatanın donmamış ve akışkan kıvamını korumuş olanıydı. Çünkü benim bu zamana kadar gördüğüm paylaşımlar hep bu yöndeydi. Yazının buraya kadarki gidişatından da anlayacağınız gibi hayaller ve gerçekler bir olmadı.

Dolaptan çıkan trileçenin nutellası ağızda dağılmayı geçtim, tadı bile neredeyse gelmiyordu. Ne yazık ki büyük iştahla gittiğim yerde tatlımı yarıda bıraktım (normalde tanıyanlar asla bunu yapmayacağımı bilir). Bizde bu durumda soluğu bir Türk kahvesinde alalım dedik. Normalde kahve de sevmem ama buranın kahvesi oldukça lezzetliydi.

Mekanı güzel kılan en önemli şey ise bence sunumların özenli ve renkli bir şekilde servis edilmesiydi. Aşağıya, göreceğiniz gibi yarım bıraktığım tatlım ve diğer her şeyi görmeniz için koydum.

Başka sefer gittiğimizde cuplarda yada minik kavanozlarda bulunan çilekli kremalı tatlıyı tercih ederiz diye düşünüyorum.

Tüm bu söylediklerimin sonucunda 4 çay, 2 kahve ve 2 nutellalı trileçeye verdiğimiz hesap 50 Liraydı. Hiç de uygun değil!

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.