Instagram Temizliğinden Sonra Merak Edilenler!

8344888514_8917d7fcab_z

Geçdiğimiz günlerde instagram kullanıcılarına gösterdiği uyarı ile fake accountlara karşı savaş açtığını bildirmişti. Yakın zamanda kullanıcı sayısı dünyanın en büyük sosyal ağlarından olan Twitter’i geçtiği söylenen Instagram, temizlik zamanının geldiğini düşünerek face account ve onların gereksiz datalarından kurtulmayı planlamış olmalı.

Bu temizlikle yapılan hesaplara göre şuana kadar 30 milyon civarında (tahmini) fake account silinmiş. Peki bu silinen takipçilerden en çok kimler zarar görmüş ? Hangi ünlüler kendilerini instagramda para ile fenomen yapmış derseniz liste hemen aşağıda.

İnstagram’ın en çok kullanıcısına sahip ilk 5 hesaba bir göz atarsak,

Justan Bieber 23 milyon 800 binden 20 milyon 200 binle 3 milyondan fazla takipçi kaybederek instgram’daki 1.lik tahtını 22 milyon takipçiye sahip Kim Kardashian’a kaptırdı. Unutmadan söylemek gerekirse Kim Kardasianda bu temizlikte 1milyonu aşkın takipçi kaybetti. Temizlikten önce 3. sırada bulunan Beyonce’da 800 bin kullanıcı kaybetmesine rağmen 2. Sırada yerleşti.
Ariana Grande ise 1.5 milyon kullanıcı kaybetmesine rağmen 4. sıradaki koltuğunu korudu. 5. sırada da bir değişiklik olmadı. Selena Gomez 1 milyonluk kayıpla 5 sırada kalıyor.

Listede en büyük kayıplara gelirsek,

Yukarı daki liste haricinde en dikkat çekenler,3 milyon 284 bin 304 kayıpla pazarlama uzmanı Wellington Campos oldu. Takipçilerinin %60’ını kaybetti. Bu listemizde 2.5 milyonla takipçilerinin %56’sını kaybeden Akon ikinci sırada.Kinggoldchain nicki ile genç Rapçi Tyga ise 2 milyonluk kayıpla en çok zarar görenler arasında %37 ile 3. sırada.

Listede en çok dikkat çekense ChiragChirag78 kullanıcı isimli hesap 3.660.468 kullanıcı kaybederek sadece Kullanıcılarının %99.9’unu kaybetmiş. Sadece 8 kullanıcısı kalmış. Sonrasında da hesabı kapatmıştır.

100 kişilik tüm listeyi görmek için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın