İnterrail Öncesi – 2

ademsguide-interrail

İlk yazıyı yazalı hayli zaman oldu. Her seferinde artık bir düzen oturtacağım desemde bir türlü olmuyor. Belki bu sefer başarabilirim. :)

İlk interrail yazımda konuyla ilgili genel bir giriş yapmıştım. Bu yazıda sizlere interrail hakkında daha detaylı bilgi vereceğim.

Öncelikle bir karar vermeden ne istediğimizi bilmemiz gerekli.
Mesela biz arkadaş ortamlarında interrail yapanlardan maceraların bir kısmını dinledik. Ön araştırmaları yaptık. Ve bu bizde gerekli heyecanı uyandırdı, sonuç olarak da gitmeye karar verdik. Arkadaşlarımızla konuştuk. Bir kaç maceraperest, gezgin ruhlu arkadaşınız varsa gitmek için yeterli bahaneniz var demektir.

Şimdi İnterrail hakkında kendinize bazı soruları yöneltmeniz gerekmektedir.
Interrail için ilk önce düşünülmesi gereken, tren yolculuğu bize uygun mu? Eğer değilse üzülmeyin. Biraz daha para biriktirip interfly yapabilirsiniz. Cevabımız evet uygun ise, sonraki aşamaya geçebiliriz. Diğer bi soru ise bu tempoyu kaldırabilecekmiyiz? Neredeyse her geçen gün farklı bir yerde konaklama (Bazı geceler sokakta), 2 günde bir konuşulan ana lisanın değişmesine aldırmadan bundan zevk alıp, uzun tren yolculukları, değişken hava durumu, farklı ırktan, dinden, renkten, huydan insanlar, kimi zaman açlık, yorgunluk, bitkinlik… Kafada hep bir hesap kitap. Bunlara da evetse ki buna değecek emin olun, artık bizi kimse tutamaz. Hayatında yeri her zaman farklı olacak maceralarla dolu bir yolculuğa hazırsın demektir.

Mental olarak hazır olduğumuzu hissettikten sonra aklımıza acaba bu macera cüzdanıma uygunmu sorusu geliyor. Bu sorunun cevabını yarın ki yazımda size aktaracağım. Yazı dizisinin hakkını verelim dimi ama? :)

Bir Cevap Yazın