İnterRail Öncesi

ademsguide-interrail-hazırlıkları-interrail-map-seyahatname-interrail-öncesi2

İnterrail ile ilgili uzun zamandır yazmaya başlamak istiyordum. Kısmet bugüneymiş. Öncelikle İnterrail öncesinden başlayıp adım adım hazırlıklara değineceğim, sonrasında rota planlama ve yaptığımız geziyi sırasıyla sizlere aktaracağım.

Üniversite öğrencilerinin bulunduğu bir çok ortamda bahsi geçen interrail hakkında hemen hemen herkes bir fikir sahibidir. Olmayanlar için ufak özetlemek gerekirse, düşük bir bütçeyle Avrupa’nın her yerinde geçerli alacağınız tren kombinesi ve sırt çantanızla kendi belirlediğiniz süre ve rota üzerine yapılan macera dolu bir yolculuk.

Önce seneye ‘bu yaz kesin gidiyoruz’ cümleleriyle başlanır ve bir çoğu hüsranla sonuçlanır. ‘Bu yaz ya İnterrail ya Wat yapacağım diyenlerin sıkıntısı biraz daha büyüktür.
Peki neden hüsran ? Büyük bir kısmının arkadaşı yarı yolda bırakır,kimisinin hevesi kaçar,kimisi ağustos böceği gibi kış boyunca yattığı için yazın ortada kalır.

Tavsiyem gerçekten bu yolculuğa çıkmak istiyorsanız kıştan hazırlıklarınızı yapmanızdır.(Maddi ve Manevi)
Sene içersin de ne nedir nasıl yapılır gibi araştırmalar,rota planlama, arkadaşlar arasında sohbetler ile kendinizi tekrar tekrar motive edin. Maddi hazırlıklar yapın kenara para atın. Çünkü İnterrail’da ne kadar para varsa o kadar rahatlık var :). Ayrıca zaman yaklaştıkça uçak biletinizi, interrail çantanızı, matınızı ve uyku tulumunuzu vb. şeyleri satın alın. İşler o zaman dahada ciddiye binecektir.Bu adımınız dan sonra bedeniniz burada olsa da kafa olarak interrail’e başlamış oluyorsunuz.

İlk yazımı burada sonlandırmak istiyorum. Çok yakında tekrar görüşeceğiz ! :)

*İnterrail hakkında sorularınızı yorum olarak atarsanız en kısa zamanda cevaplarım.

Bir Cevap Yazın