Iphone 6 ’nın Özellikleri Ortaya Çıktı

iphone-6-prototip-2

Apple, iPhone 5S’i piyasaya çıkardıktan sonra biraz soluklandı ve son aylarda iPhone 6 üzerine de hurafeler dönmeye başladı.

☺ Geçtiğimiz günlerde IOS 8’in tanıtımını yapan Apple, iPhone 6 ile ilgili de bazı tüyoları vermişti.
Iphone düşkünlerinin merakla takip ettiği 6 serisinin çıkış zamanı da Ağustos 2014 olarak duyurulmuştu. Fakat her zamanki gibi akıbeti belli olmayan bu ürün hakkında da olur olmadık haberler çıkmaya başladı. İlk günden bugüne kadarki modellere baktığımızda şekil olarak inceliğe ve daha kibar bir görünüme dönüşmeye başlayan iPhone, 6 serisinde 5 ve 5S’e göre daha ince ve kenarları oval bir görüntüye yaklaşacak gibi duruyor.

FARKLI RENK SEÇENEĞİ YOK

5S’te gold, siyah ve uzay grisi renk seçenekleriyle satışa sunulan telefonun şimdi hangi renklerde çıkacağı kulislerde konuşulmaya başladı. Bence her çıkan söylentiye de inanmamak gerekiyor. Çünkü iPhone 5’te de yumurta kırma konusunda ciddi videolar dönmüştü. Tabii bu işin biraz şakası. ☺ Prototip olduğu belirtilen görüntülerde iPhone 6’nın renk çeşitliliğinde ise pek değişiklik olmayacak gibi. Modelde gümüş, siyah ve altın renkleri yerlerini yine koruyor.
iphone-6-prototip
EKRAN BOYUTU DEĞŞİYOR

Iphone 6’ya gelecek olursak ince, kibar ve 5,5 inç ekran özelliği olan bir Apple ürünü geliyor gibi. Teknoloji dünyasında sözü geçen kişiler arasında yer alan Sony Dickson, paylaştığı iPhone 6 fotoğrafıyla kafaları karıştırmayı başardı. Dickson’un iPhone 5C serisi içinde paylaştığı fotoğrafla piyasaya çıkan ürünün bire bir örtüşmesi bu paylaşımı haklı bir inandırıcılığa taşıyor.
Şimdi gözler yeniden Apple’a çevrildi ve her geçen gün çıkacak dedikodularla verdiğimiz bilgiler geçerliliğini yitirecek gibi. Yeniliklere açık olun, bizden söylemesi. ☺

Iphone 6’nın donanım özellikleri ve beklenen çıkış tarihi hakkındaki yazımız için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın