Fırtına gerçek zamanlı pazarlama çalışmalarına dönüştü!

istanbul-firtina-2014

Meteorolojinin günlerdir yaptığı uyarılar sonucu beklediğimiz yağmur ve fırtına dün İstanbul’u etkisi altına aldı. Kullanıcılar fırtına ile ilgili sosyal ağlarda paylaşımlar yaparken markalar da bu fırsatı kaçırmadı ve İstanbul’u olumsuz etkileyen yağmur ve fırtınayı gerçek pazarlama kampanyalarına dönüştürdüler.

Malum gerek yerel ve gerek globalde gündemi belirleyen etkinlikler ve büyük olaylar markaların gerçek zamanlı kampanyaları için harika bir zemin oluşturuyor. Yakın zamanda Dünya Kupası sırasında sıkça gördüğümüz bu çalışmalar dünkü İstanbul’daki fırtınayla yeniden sosyal ağ akışlarımıza düşmeye başladı.

Yağmur ve fırtınanın İstanbul’u etkisi altına almasıyla kullanıcılar çektikleri fotoğraf ve videoları ard arda sosyal ağlarda paylaşırken Türk markalar da boş durmadı ve marka mesajlarına özel gündemin nabzını tutan yaratıcı paylaşımlarda bulundular.

Herkesin bahsettiği olumsuz bir hava olayını etkileşim getirmesi yüksek, marka açısından olumlu çalışmalara dönüştüren markalar böylelikle gündemi sosyal medya kampanyalarına yansıtmış oldular.

 


Kaynak: Sosyalmedya.co

Bir Cevap Yazın