Kaçış Planı

Filmin Türkiye vizyonuna girmesini uzun zamandır merakla bekliyordum. 10 Ocak itibariyle vizyona giren Kaçış Planı filmini maalesef daha yeni izleme fırsatı buldum. Kısaca söylemek gerekirse beklediğimize değmiş diyebilirim.

Öncelikle film dünyanın en önemli güvenlik uzmanlarından biri olan Ray Breslin(Sylvester Stallone)’in hapishaneden kaçmasıyla başlar, bu onun ilk firarı değildir. Bu konuda uzmanlaşmış olan Ray, gördüğü eksikleri yapılması gerekenlerle ilgili profesyonel bir kitap yazmış ve bu onu alanında uluslararası bir bilinirliğe taşımıştır. Bu sadece bilinirlikle de kalmayıp onu uluslararası düzeyde gizli bir hapishane projesini test etmek teklifiyle karşı karşıya bırakır. Bu iş diğerlerinden çokça farklı olacaktır. İşi kabul ettikten sonra yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu fark eder fakat artık çok geçtir. Şimdiye kadar hiç düşmediği kadar zor durumda olan Ray hapishanede bir dost edinir, Emil Rottmayer(Arnold Schwarzenegger).

Emil Rottmayer : Vejeteryan gibi dövüşüyorsun !

Emil Rottmayer : Vejeteryan gibi dövüşüyorsun !

Filmde senaryonun etkileyiciliği olsun, seyirciler için hazırlana süprizler, kurgu ve mekanlar tam kıvamında diyebiliriz. Oyuncu kadrosu ise çok çok iyi. Aksiyon filmlerinin kült isimleri olan Arnold Schwarzenegger ve Sylvester Stallone ikisi de ön planda tutulup hiç biri birbirinin önüne geçmiyor. Bu dengeyi sağlamak gerçekten zor olmalı. Onların yanında bulunan yan roller ise sinemadan aşina olduğumuz isimler.

Afiş için tıklayınız.

Afiş için tıklayınız.

Son dönemlerde Hollywood yapımlarında Müslüman karakterler bulunduruluyor. Bunu Müslümanların ilgisinide bu yapımlara çekmek içinmi yoksa Müslümanlığı istenilen şekilde lanse etmek için yaptıkları zamanla ortaya çıkacaktır. Bu filmde ise çok daha göz önüne çıkıyor. Müslüman insanlar dinlerine bağlılığı ön planda tutuluyor. Namaz kılan, Tekbir getiren insanlar bulunuyor. Birde filmin başrolleriyle dost olmalarıda çokça dikkatimizi çekiyor. Tabi ki bu karakterlerin terörizm yüzünden hapishanede bulunmasını saymazsak güzel şeyler olarak yorumlayabiliriz! :).

Film bence 5 üzeriden rahat 4 puan alır. Efsane oyuncular emekliye ayrılmadan ikincisini görmek isteriz :)

Güvenli Film Kriterleri
Cinsel ve Erotik İçerik www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Çıplaklıkwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Alkol ve Uyuşturucuwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Şiddetwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Uygunsuz Dil www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Negatif Rol Model www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Pozitif Rol Model www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Overallwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Average score from all categories.

Bir Cevap Yazın