Kadıköy’de keyifli bir yemek için: Isis Cafe Rest

isis-ademsguide-restaurant

Üniversite yıllarımızdan gelen bir Kadıköy alışkanlığımız var ki, genelde her mekanını biliriz. Sokak sokak gezdiğimiz, özellikle Mychef Cafe Restaurant’ına sık sık gittiğimiz canım semtimizdir Kadıköy. Yazı için biraz geç kaldım ama hem sıra ancak buraya geldi, hem de gündemin yoğunluğu vardı.

Geçtiğimiz cumartesinin Sevgililer Günü de oluşuyla alakalı farklı bir program yapmış olsak da, spontane gelişen olaylarla yine kendimizi Kadıköy sokaklarında bulduk. En azından özel ve güzel bir yemek yiyelim dedik ve daha önce hiç “birlikte” gitmediğimiz Isis Restaurant’a gittik. Birlikte gitmediğimizi özellikle belirtiyorum, çünkü sevgili Adem daha önce patronuyla burada yemek yemiş. :) Memnun kaldığını beni buraya getirmek istemesinden anladığım için ben de ses etmedim.

3 katlı, loş ışıklı, her katında farklı bir ambiansı olan mekan, içeri ilk girdiğinizde biraz iç karartıcı gibi duruyor. Alt katında bulunan kış bahçesini görünce ise yüksek tavanlar ve bol gün ışığı almasıyla içiniz açılıyor. Yemeklerin lezzeti, sunumu ise tam anlamıyla harika. Benim tercihim o gün kırmızı etten yana oluyor. Isis Specialı seçerek bu mekanın aşçısının özel lezzetinden tadıyorum. Adem ise her zamanki kremalı mantar soslu tavuğunu sipariş ediyor. Ortalama 10-15 dk içerisinde servislerimiz önümüze getirildi. Sunum yapılırken cimrilik yapılmamıştı ve bolca lezzet de yanında hediyesiydi.

Büyük beyaz servis tabağında dolu dolu gelen yemeğimi afiyetle yedikten sonra, bu mekanı bloğa taşımamız konusunda emin oldum. Eğer hem şık, hem lezzetli, hem kesenize uygun bir yer arıyorsanız e tabi bir de Kadıköy’de olsun isterseniz Isis Cafe Bar tam da aradığınız yer olacak. Tecrübeyle sabit, afiyet olsun efendim. :)

Bu arada mekan bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın