Kadıköy’ün Ocakbaşı Zırh’ına gideceklere duyurulur!

ademsguide-ocakbasizirh-yemek (2)

Lezzet keşiflerimize bu hafta Kadıköy’ün göbeğine açılan yeni mekan Ocakbaşı Zırh’ta devam ettik. Çok aç olduğumuz zamanlarda Adem de ben de sanırım etle karnımızın doyacağına inanıyoruz. Kadıköy de bizim hem ortak noktamız hem de en uğrak semtimiz olduğu için buradaki mekanlar daha çok dikkatimizi çekiyor.

Ocakbaşı Zırh’ın önünden çok geçip gittiğimiz oldu, sonunda girip lezzetleri denemeye karar verdik. Öncelikle mekandan bahsedelim. Kadıköy’ü bilenler Çarşı’nın içinde her daim grupların şarkı söyleyip gösteri yaptıkları nam-ı diğer Çarşı’nın halka açık sahnesini bilir. :) İşte tam burada köşede yer alıyor Ocakbaşı Zırh. 3 katlı ufak ve hevesli çalışanlarıyla iyi hizmet vermek için uğraşıyor. Servis konusunda sıkıntı yaşamadığımız mekanda fiyatlar da çok uçuk değil. Kebap ve et yemek için nasıl her yere 20 TL’nin üzerinde bir bütçeyle gitmek gerekiyorsa burası da öyle.

Siparişlerimizi vermek için garsonu çağırıp special lezzetleri olan Ocakbaşı Zırh Special kebabı sipariş edip yanına bir de tavuk but şiş sipariş ediyoruz. yaklaşık 10-15 dk bekledikten sonra yemeklerimiz getiriliyor. Biz bu tarz yemeklerimizin yanında genellikle açık ve bol köpüklü ayran içtiğimiz için, burada kapalı kutu ayran olması biraz beni üzdü. Ama special lezzet olan şan fıstıklı, kaşarlı Urfa kebap benim için oldukça lezzetliydi. Tavuk but da beklentimizin altında gelmeyerek bizi damak doygunluğumuza eriştirdi.

Yeni mekanları ne kadar beğenirsek o kadar tekrar gideriz. Buraya defalarca gidilir mi orası size kalmış bir şey. Ama bence denenmesi gereken lezzetlerden biri.

Haydi, afiyet olsun!

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Bir Cevap Yazın