LATFF ile Türk filmleri Los Angles’ta İzleyicilerle Buluştu

ademsguide-sinemadan-festival-Latff-los-angles-türk-filmleri-festivali

Los Angeles’ta öğrenim gören Türk sinema öğrencilerinin kurduğu HIF Corp. tarafından düzenlenen Los Angeles Türk Film Festivali ( LATFF ) , dünyaca ünlü sinema okulları USC ve UCLA’in katkılarıyla 3 yıldır düzenli bir şekilde yapılıyor.

Aralarında Reha Erdem, Derviş Zaim ve Mahmut Fazıl Coşkun gibi yönetmenlerin yönettiği pek çok Türk filmi, Los Angeles’taki Türk Filmleri Festivali’nde gösterime girdi. Şehrin ünlü sinema merkezlerinden Egyptian Theatre’da yapılan festivalin açılışı ise Coşkun’un ödüllü filmi Yozgat Blues ile yapıldı.

Üçüncü kez düzenlenen festivale ülkemizden, Yozgat Blues ile Mahmut Fazıl Coşkun, oyuncular Nadir Sarıbacak ve Ercan Kesal, Devir filmi ile Derviş Zaim, Sen Aydınlatırsın Geceyi ile oyuncular Demet Evgar ve Serkan Keskin, Meryem filmiyle yönetmen Atalay Taşdiken, Gözümün Nuru adlı yapımla yönetmen Hakkı Kurtuluş ve oyuncu Melik Saraçoğlu ve Şarkı Söyleyen Kadınlar filmiyle Reha Erdem ve yapımcı Ömer Atay konuk olarak katıldılar.

Yönetmen Derviş Zaim festivale ilişkin yaptığı açıklamada, ilk yıldan itibaren festivale katılan biri olduğunu ve etkinliğin doğuşuna tanıklık ettiğini belirtti ve “Los Angeles Türk Film Festivali, Türk sinemasının tanıtılması için önemli yerlerden biri olmaya namzettir” dedi.

LATFF, kısa film yarışmasının yanında, film gösterimleri ve söyleşilerle Türk sinemasının ABD’de tanıtılmasını amaçlıyor.

Kaynak: Beyazperde

Bir Cevap Yazın