Lingualeo İle İngilizce Öğrenmeyen Kalmayacak!

ademsguide-lingualeo-ingilizce-eğitim-platformu

Neredeyse hepimizin kabusu olmuştur yabancı bir dil konuşamamak. Benim dilim yatkın değil, ben okulda ders görmedim, bu sene de geçsin seneye kesin öğreneceğim, keşke lisede daha çok İngilizce çalışsaydım… vs sizin de bildiğiniz gibi Türk insanının İngilizce’ye karşı yaklaşımını gösteren söylemler. Açıkçası bende lisede dil eğitimi almayıp şimdilerde kendi çabamla öğrenmeye çalışanlardanım.

Online platformların hayatlarımızdaki yerinin son yıllarda artmasıyla yaşam şartları da herkes için standartlaştı. Şimdi sıra İngilizce’yi oturduğunuz yerden öğrenmede! Lingualeo ile İngilizce öğrenmek kabus olmaktan çıkıyor. Genelde sizinle paylaştığım bu tarz haberlerin denemesini yapıp tecrübemi sizle paylaşıyorum. Lingualeo’yu da önce kendim denedim ve beklentimden çok daha fazla memnun kaldım.

Online İngilizce öğreten bu web sitesi Rusya ve Brezilya’dan sonra 3. Uzantısını da Türkiye’de açtı. Siteye girdiğinizde kendi seviyenizi belli edecek mini bir teste katılıyorsunuz ve buradaki yanlışlarınızın nerelerde olduğuna bağlı olarak eksikleriniz belirtiliyor. Ve buna göre de size bir çalışma programı çıkartılıyor.

Lingualeo’da Grammar, kelime ve kalıplar, online sohbet, uluslar arası büyük öneme sahip olan IELTS sınavı, iş İngilizcesi gibi bir sürü alanda eğitim alabiliyorsunuz. Bu platforma ücretsiz üye olunabilmesi siteyi top noktaya taşıyan sadece bir özelliği diyebilirim.

Site, İngilizce öğretmeyi kendine görev edinen genç girişimci Aynur Abdulnasyrov tarafından 4 yıl önce kurulmuş. Kendi dil okulunu satarak yatırımını da kendi olanaklarıyla sağlaması bu siteyi değerli kılan başka bir faktör. Hızla büyümeyi ve etkileşimli bir ağ kurmayı hedef edindikleri sitenin her adımından belli oluyor.

Şiddetle tavsiye ediyorum! :)