Microsoft kurtarıcısını buldu !

ademsguide-socialtrends-microsoft-erkekler-kapak

Teknoloji yarışında Microsoft son yıllarda epey bir rant kaybına uğramıştı. Apple kimseye pabuç bırakmayacak bir güçle sahalara girince herkesin umudu da haliyle Apple olmuştu. Annalect bu konuya keskin bir araştırmayla şaşırılacak sonuç çıkardı.

Araştırmaya göre milenyum erkeklerinin çoğu Microsoft’u tercih ediyor. Araştırmanın sadece erkekler üzerinde yapılması ne kadar doğru olmuştur bilemem ama erkeklerin bu alanda kadınlardan daha çok söz sahibi olduğu kesin. Kadınların tercihlerinde popülerite biraz ön plana çıkıyor bence. İstisnaları ayrı tutmak lazım tabi.

Araştırmada gruplar 3 ayrı temada toplanmış. Grup isimleri bence dönemlere göre tam olmuş.  Boomerlar, X’ler ve milenium kuşağı olan isimlerden en çok ne olduğuna karar verememiş X grubu çekti dikkatimi.
ademsguide-socialtrends-erkekler-microsoft-bağlılık
Günümüz döneminin Milenium kuşağı olarak adlandırılmış grubu en çok Microsoft’u tercih etmiş. Bu beni şu anki Apple çılgınlığını göz önüne aldığımda olukça şaşırttı. Hatta 3 kuşakta da genel olarak Apple hep bir markanın gerisinde kalmış görünüyor.

Analizin genel durumuna  baktığımızda ise Microsoft’un gerçektende kendine bağlı bir kitlesi var. Apple karşısında büyük bir hüsrana uğramadığı sürece onlar hep Bill Gates’i sevecekler :)

Kaynak için tıklayınız.

Bir Cevap Yazın