My French Film Festival’i başlıyor !

ademsguide-sinemadan-festivaller-my_french_film_festival

myFrench Film Festivali başlıyor..

Fransa, hepimizin hemen hemen bildiği gibi dil milliyetçiliği ile ünlü bir ülke. Ben de gidip görmeden önce ne kadar olabilir diye düşünmüştüm ki, gittim gördüm. İngilizce konuşan neredeyse yok, ama bilmediklerinden değil. Bizi anlıyorlar ama Fransızca cevap veriyorlar. Kısa süreli Fransa gezimizde zor zamanlar yaşadık. Neyse, gelelim festival detaylarına.

My French Film Festival ’inin web sitesinden içeriğini okuduğumda Fransız filmlerinin dünya çapında tanıtılmasının amaçlandığını gördüm. Uzun ve kısa metrajlı 10’ar filmin gösterileceği festivalin bu yıl 4.’sü gerçekleşecek. Bilenler bilir ama belirtmekte fayda var bu festivali diğer festivallerden ayırıcı olan özellik, festivalin çevrim içi olarak gösterilmesi.

myFrenchFilmFestival.com platformundan takip edilecek festival, tüm dünyada 13 dilde yayınlanacak. Milliyetçiliklerini göz önünde bulundurduğumuzda Fransızca dışında 13 dile hitap etmeleri beni biraz şaşırttı açıkçası.

Dünya çapında sinemaseverler bu festivalin filmlerine 17 Ocak-17 Şubat 2014 tarihleri arasında internet ortamından ulaşabilirler. İzlemişken puanlama ve yorumlama hakkınızı da mutlaka kullanın derim.

Festival detayları için tıklayınız.(Türkçe :) )

Bir Cevap Yazın