#Özgecanaslan’ı unutmak yok!

özgecanaslan-ademsguide

Hepimiz günlerdir aynı habere ağlıyor, aynı görüntülere kahroluyor, aynı karelere bakınca kanımız çekiliyor. Akıllara ziyan bir genç kız cinayetiyle uyuyup uyanıyoruz günlerdir. Ben de bu haberlerden sonra kalkıp sosyal medyayla, restoranlarla ilgili edindiğimiz deneyimleri paylaşmak istemedim açıkçası.

Herkes her şeyi bildiği için aynı cümleleri de tekrarlamak istemiyorum. Yazıyı yazmamdaki neden ise zaman geçtikçe, olay soğuyunca görelim, okuyalım ki yapılan bu vahşeti unutmayalım. Neleri unutmadık ki bu ülkede deyip, bunu da unutmayalım. Yarın bir kız çocuk sahibi olduğumuzda minibüse tek başına binme, kurstan çık hemen eve gel, dersin hava kararıncaysa gitme, çantanda hep biber gazı taşı, çakı taşı diye uyarmak zorunda kalmayacağımız günlere uyanalım. Bu günlere uyanmak için çaba gösterelim. Yarın gidip instagramda yediğimiz süslü tabağın fotoğrafını çekip gösteri yapmayalım.

İpin ucunda olduğumuzu, aynı şeylerin bizim de başımıza gelebileceğini aklımızdan çıkarmayalım. O Nihat Doğan gürusu gibi konuşan zevzeklerin de başını cinayetin failleri gibi toprağın altına sokalım. Sokalım ki arınalım.

Bu din, ırk, sosyal, toplumsal bir sorun değil. Bu bir kadın cinayeti! Unutmayalım!

Bir Cevap Yazın