Samsung ‘dan iPhone’a Şarj Göndermesi

ademsguide-samsung-galaxy-s5-şarj-iphone-reklam

Akıllı telefon pazarındaki rekabetin hepimiz farkındayız. Ama şüphesiz ki, Samsung ve iPhone arasındaki çekişme hepsinden önce geliyor. Her geçen yıl kendilerini bir adım daha öne taşıyan bu dünya markalarından Samsung, yeni reklam filmiyle golü tam 90’dan atmış göründü benim gözümde.

Daha önce de söylemiştim. Ben iPhone’cuyum. Şekli, menüsü, içeriği vs. her şeyiyle Samsung’dan önde benim için. Ama şarj konusu yok mu… herkesin elinde bir iPhone ya da Samsung var, bunda hem fikiriz. Ama bu telefonlar hepimizi prizlerin önüne hapsetmekte. Artık dışarda bir yemeğe bile çıksak masanın yanında priz arar olduk. Neden? Çünkü telefonumuzun şarjının bitmesi artık yemek yememize bile müsaade etmez oldu.

İşte tam bu noktada Samsung, son reklam filmiyle beni bile derinden etkiedi. ☺ Galaxy S5 serisinin tanıtımı için çekilen reklam filminde her köşede prizlerin başında bir iPhone kullanıcısı oturuyor ve telefonlarıyla iletişim kurmaya çalışıyorlar. Samsung kullanıcılarının ise hiç böyle bir derdi varmış gibi görünmüyor. Verilen mesaj bence çok net. Çünkü iddia çok kuvvetli. Galaxy S5’iniz varsa aşırı kullanım olmadıkça 2 gün şarj garantiniz var.

Şimdi ben Apple’dan eylülde çıkacak iPhone 6 serisi için çaresizce böyle bir adım bekliyorum. Nitekim sırf şarj dayanıklılığı için insanların yapamayacağı değişiklik olduğunu hiç düşünmüyorum.

Bir Cevap Yazın