Sinekritik ; Recep İvedik 4

Türk Sineması’nda komedi türüne yeni bir soluk getirerek Recep İvedik tiplemesiyle ortaya başarılı bir seri çıkaran Şahan Gökbakar, Recep İvedik 4 filmi ile yeniden vizyona merhaba dedi.

Filmin ilk günü biletlerin çıkmasına bile fırsat vermeden tükenmesi izleyicinin ne denli merakta olduğunu da belli etmiş oldu. Fakat filmin rekora ulaşması için bundan daha fazlasının gerekli olduğu kesin.

Recep İvedik 4’ün detaylarına indiğimizde kahramanımızın be seferki derdinin Güngören’de mahallenin çocuklarıyla top oynadığı boş araziyi müteahhitlerin elinden kurtarmak olduğunu görüyoruz. Recep’in antrenörlüğünü yaptığı semtin çocuklarından oluşan Dinamo Güngören takımı için yapmayacağı şey yoktur. İvedik, söz konusu bu arazi olunca müteahhitlerin istediği büyük meblağdaki gereken parayı bulmak için kendini bir anda Issız Ada yarışma programında bulur.
ademsguide-sinemadan-sinekritik-recep-ivedik-4-değerlendirme
Şahan Gökbakar bu filminde de güldürse de tema olarak bir televizyon yarışması formatını seçmesi ve ağırlıklı olarak bunun üzerinden gitmesi izlenirken bazen can sıkabiliyor. Recebinde dediği gibi yaptığı her eylemi tek tek dile getiren bir spikere Tv’de tahammül edemezken sinemada seyretmek çokta hoş olmuyor. Fakat Recep İvedik karakteri benliğinden ödün vermeden o ‘Agresif kompleksli ve perdelerini kaldırdığında kedi gibi bir insan’ olmaya devam ediyor.

Büyük bir kısmı Maldivler de çekilen filme yeni karakterlerin renk kattığını kabul ediyorum ama filmin ikinci yarısında komedi trendinin biraz düştüğünü düşünüyorum. Keza salondaki derin sessizlik bunun göstergesi olsa gerekti.

Rekor beklentisi olan Recep İvedik 4 bu başarıya ulaşır mı bilemem ama ben çokta kolay olabileceğini sanmıyorum.

Ayrıca Şahan Gökbakar filmin galasında verdiği röportajda serinin devam edeceği ve Recep İvedik’e bir de animasyon filmi çekeceklerini duyurdu. Umarım kahkahaların eksik olmadan başladığı bu film hüsranla son bulmaz.

Güvenli Film Kriterleri
Cinsel ve Erotik İçerik www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Çıplaklıkwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Alkol ve Uyuşturucuwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Şiddetwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Uygunsuz Dil www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Negatif Rol Model www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Pozitif Rol Model www.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Overallwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.comwww.dyerware.com
Average score from all categories.

Bir Cevap Yazın