Snapchat’e ilk adım atan Türk markası: Mavi!

ademsguide-mavi-serenay-sarikaya-kerem-bursin-snapchat

Dijital sektörde yer almaya başladığı 2011 yılından beri populeritesini günden güne arttıran görüntülü mesajlaşma uygulaması Snapchat, artık markaların da hedefi haline gelmeye başlıyor!

Başlarda bir türlü adapte olamadığım Snapchat, şimdi hakkında yazı yazmadan önce listemdekilere Snap atıp öyle yorum yaptığım bir mecra haline dönüştü. En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları içinde 3. sırada yer alan Snapchat, anlık ruh halinizi fotoğrafınızla ya da kendi parmaklarınızla oluşturduğunuz resimlerle yansıtabildiğiniz eğlenceli bir ağ haline geldi. Böyle olunca da, markalar hedef kitlelerinin kullanış biçimlerine ve oranlarına göre Snapchat’de de var olarak büyük girişimlere adım attılar. Bunlardan Türkiye’de ilk olanı Mavi Jeans oldu.

Mavi’nin reklam yüzleri son yıllarda, en popüler dizi yüzleri olarak devam ediyor. İlk olarak Kıvanç Tatlıtuğ, daha sonra Kerem Bursin ve en son da Serenay Sarıkaya. Son görüntülere baktığımızda en geride kalan Kıvanç Tatlıtuğ. Bence öyle olmalı da. Kerem ve Serenay ise reklam yüzü olmak için en top seviyelerini yaşıyorlar. Mavi’nin yetkilileri de bunu bildiklerinden olacak ki, Snapchat’te interaktif bir video ağı kurup, oyuncuların hayran kitlesini kullanarak markanın da değerini yükseltmeye karar vermişler. Videoda Serenay Sarıkaya ve Kerem Bursin’in kısa kısa cevapladığı sorular yer alıyor. Baya eğlenceli bir iş çıkmış ortaya.

“Türkiye’nin ilk Snapchat röportajı” adının verildiği projenin videoları 2 saatte de 150 bin tık almış! Mavi, ne kadar doğru bir adım attığını spesifik açıklamala yaparak değil, rakamlarla gösteriyor.

Hadi, hemen siz de ekleyin Mavi’yi! Kotları biraz pahalı, almasanız da olur. :)

Bir Cevap Yazın