Su Merdum Boutique Hotel’de Brunch

sumerdum-butik-otel-ademsguide

Biraz uzuuun bir aradan sonra yeniden merhaba! Teknik aksamalardan dolayı yazılarımıza verdiğimiz geçici aradan sonra tüm okuyucularımıza bir özrü borç biliriz. Yine yeni gezintilerimiz, keşiflerimiz ve haberlerimizle karşınızdayız!

su-merdum-butik-hotel-doğumgünü

Bu hafta sonumuz yakın bir arkadaşımızın doğum günü kutlamasıyla renklendi. Doğum günü deyince hep akşam yemekleri, akşam oturmalarına alışık olduğumuzdan bu seferki “Doğum Günü Brunchı” bizim için oldukça değişik ve eğlenceli oldu. Kutlamamız, Beylerbeyi Sahili’nde Su Merdum Boutique Hotel’in bahçesinde havuz başında çok tatlı ikramlar eşliğinde gerçekleşti.

Su Merdum, Anadolu yakasının en lüks butik oteli olma özelliği taşımakla birlikte keyifli bahçesi ve lezzetli kahvaltılıklarıyla gönlümüzü fethetti diyebilirim. Tabi bu noktada kalabalık olmamız ve grubumuzun da uyumlu olmasının etkisini göz ardı edemeyiz. Kahvaltı saatinin geçmesiyle bahçeyi bize kapatmış gibi olan otel yetkilileri, kalabalık isteklerimize rağmen hizmette aksaklık çıkmaması için yeterince uğraştılar. Zengin menüsüyle masada aç kalan kimse kalmadı. Kesinlikle özel organizasyonlarınız için gidip görüşüp fikir alışverişi yapmanızı öneririm.

Biz doğum günü bahaneli brunch yemeği yedik fakat otelin düğün, kına, nişan, toplantı, özel davet gibi bir çok imkanı bulunmakta. Kısa bir araştırmayla da otelden bahsedecek olursam; otelin sahibi bir kadın girişimci olan Selda Uluğ. Otelin adı ise isimlerini baş harflerinden olan SU’dan geliyormuş. Merdum ise Farsça’da gözbebeği anlamına geliyormuş. Otelin bulunan 13 odası da VIP hizmet verip, her oda Osmanlı Dönemi’nden kalan sultanlarımızın isimlerine göre inşa edilmiş.

Eğer yolunuz düşerse, bu yeşillikler içinde özel ağaçlandırılmış bahçede, havuz kenarında sakin bir öğün geçirebilirsiniz.

Otel bilgilerine buradan ulaşabilirsiniz.

Yeni yazılarda görüşmek üzere! :)

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.