TRT Geleceğin İletişimcilerini Seçiyor!

trt-gelecegin-iletisimcileri-ademsguide

TRT, bu akşam İletişim Fakültesi öğrencileri kapsamında düzenleyeceği törenle Geleceğin İletişimcileri’ni seçecek. Tören Ankara’da TRT Arı Stüdyosu’nda gerçekleşecek.

Sesli – Görüntülü Habercilik, Radyo Yayıncılığı, Televizyon Yayıncılığı, İnternet ve Sosyal Medya Yayıncılığı olmak üzere dört ana dalda düzenlenecek yarışmaya; Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı (YÖK) tarafından geçerliliği kabul edilmiş lisans düzeyinde eğitim gören tüm iletişim fakülteleri öğrencileri katılabilecek.

Adayların Türkiye’de YÖK’e bağlı üniversiteler, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, Kazakistan Ahmet Yesevi Üniversitesi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde YÖK tarafından tanınan üniversitelerin iletişim fakültelerinde 2014-2015 yılları içinde lisans düzeyinde eğitim alıyor olmaları gerekiyor.

Bizde İnternet ve Sosyal Medya yayıncılığı alanında www.ademsguide.com olarak adaylığımızı koyduk ve ön elemeyi geçtik. Adem temsilen Ankara’da bu akşam TRT Okul ekranlarında 20.00’de canlı olarak yayınlanacak törende bulunacak.

İletişim Fakülteleri’nin son yıllardaki işsizlik oranının git gide artmasını göz önünde bulundurursak, bu yarışmanın işe yaramasını gönülden diliyorum.

Yarışmanın teaserini aşağıda bulabilirsiniz.

Bu akşam 20.00’de görüşmek üzere!