Twitter’a Girmenin Yolları !

ademsguide-twitter-a-girmenin-yolları-1

Kısa süre önce Twitter’ın kapanması gibi çok hazin bir olay yaşadık. Bu durum çok can sıkıcı olsa da tartışmayı bir kenara bırakıp en kolay Twitter’a giriş yollarını sizler için derliyorum.

Öncelikle PC’den en kolay yol DNS ayarlarını değiştirmek olarak görülüyor. Bunu yapmak için
DNS ayarlarınızı 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 olarak değiştirerek twitter’a giriş yapabilirsiniz…

DNS ayarlarınızı değiştirmek için;
Başlat > Denetim Masası > Ağ ve Internet > Ağ Bağlantıları > Bağlı olduğunuz ağ bağlantısının üzerine sağ tıklatın ve en aşağıdaki “Özellikler”i tıklayın > Gelen ekranda Ağ iletişimi sekmesi üzerinde “Internet Protokolü Sürüm(TCP/IP) bir kere tıklayın ve hemen sag aşağıdaki Özelliklere tıklayın bu sefer > Karşınıza gelen ekranın alt kısmında “DNS sunucusu adresini otomatik olarak kullan” işaretlidir, onun yerine “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” ı tıklayın böylece kitli olan ekran açılacaktır oraya her noktanın arasına bir tane gelecek şekilde ilk sıraya 8.8.8.8 alt sıraya da 8.8.4.4 girin.

Aşağıdaki resimlerdeki sıralamayı takip edebilirsiniz.
ademsguide-twitter-giris-dns-değiştirme
ademsguide-twitter-giris-dns-değiştirme-2

ademsguide-twitter-giris-dns-değiştirme-3

ademsguide-twitter-giris-dns-değiştirme-4

Mobil’de de aşağıdaki yolu izleyerek Dns ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.

ademsguide-twitter-giris-dns-değiştirme-apple-ios

DNS değiştirme haricinde diğer yöntemler ise şu şekilde

1) Akıllı telefonlarda uygumala marketlerinden Hotspot Shield uygulaması yükleyerek ülke değiştirebilir ve IP adresinizi gizleyebilirsiniz. Böylece kolaylıkla giriş sağlarsınız.
2) Pc’de sık kullanılan yollardan birisi https://www.torproject.org/ sitesinden indireceğiniz programdan yapabilirsiniz.
3)Ben dns ile programla uğraşmak istemiyorum diyorsanız GoogleCrome’a ZenMate eklentisini kurarak kolayca erişim sağlayabilirsiniz. Uygulama linki için tıklayınız.

1 comment

  1. Pingback: Twitter Yasağı Kalktı ! - Adems Guide

Bir Cevap Yazın