Vayable ; Yerel rehberlerle şehirleri keşfedin!

ademsguide-seyahatname-vayable-paris

Yaz geliyor, tatil planları yapılıyor. İşte bu aşamada Vayable, özellikle yurt dışı rotaları için çok yararlı olacak bir uygulama. Hepimiz keşfe gittiğimiz her yeni şehri, ülkeyi kendi memleketimiz gibi yabancılık çekmeden gezmek isteriz. Ama bu maalesef o kadar da kolay olmuyor.

Tur paketleriyle gidilen tatillerde rehber tercihleri sizin elinizde olmadığı için çoğu zaman bir hüsranla sonuçlanıyor. Bu turların özgürce gezmek isteyenler için olmadığı kesin. Vayable gezicileri tam da bu dertten kurtarmak için var. Bu uygulama, size gideceğiniz yerlerin “Yerel” rehberlerini sunuyor. Bunun yanı sıra diğer bir dikkat çekici özellik ise, uygulama dahilindeki rehberlerle ilgili olumlu olumsuz yorumları da görebiliyor olmanız. Deneyimi yaşayan kişiler burada yorumlarını paylaşıyor ve sizin seçiminizi kolaylaştırıyor.

Vayable’da İstanbul dahil Paris, Barcelona, Amsterdam, Roma, Lizbon, Atina, Berlin, Dublin ve Viyana gibi farklı kentlerin rehberleriyle buluşmanız mümkün. Ayrıca burada yürüyüş turlarından tutun bisiklet turlarına, sanat turlarından atölyelere kadar farklı tecrübeler elde edebilirsiniz.

Uygulamanın “alaylı rehber” oluşumunu ortaya çıkarması profesyoneller için can sıkıcı olsa da, farklı deneyim edinmek açısından yerel rehberlik kavramına hayat kazandıracak olması güzel olacak diye düşünüyorum.